Natūralios dailylentės

dailylentes Visi nori gyventi šiltuose ir gražiuose namuose. Šilti namai – aiškus reikalas. Bet ką reiškia gražūs namai? Gražūs namai – tai gražiai dekoruotas namų interjeras ir eksterjeras. Namų remonte, kaip ir visur kitur, egzistuoja mados. Jei seniau namų dekoravimas lentelėmis buvo prabangus, tai vėliau šis dekoravimo būdas buvo visiškai pamirštas ir jo buvo atsisakyta. Na, o dabar vėl dailylentės tampa prabanga. Žinoma, kalbame apie natūralias medžio dailylentes, o ne plastikines lenteles.

Plastikinės lentelės savo aukso amžių jau praėjo. Jas vis dar naudojame ir džiaugiamės. Vertiname už lengvumą, montavimo paprastumą ir pigumą. Tačiau tai jau toli gražu ne prabangos prekė. Tai paprasta sienų dekoravimo medžiaga. Nesvarbu ar tai medžio plaušų dailylentė, ar tai plastikinė – tai visada bus pigiau nei medis. Čia kaip ir su baldais. Baldai pagaminti iš MDP ar OSB medienos plokščių niekada nebus tokie kokybiški kaip baldai iš medžio masyvo.

dailylentes-1O pradžioje ir šie baldai buvo labiau vertinami. Atrodė, kad šios plokštės lengvos, lengvai montuojamos, tvirtos, gražiai dekoruojamos. Žinoma, medžio dailylenčių kokybė labai skiriasi. Tai priklauso nuo medienos kokybės, jos apdirbimo. Visų pirma reikia nupirkti medieną. Tada ją išdžiovinti. Kadangi mediena džiūdama sukasi ir skilinėja, ją džiovinti reikia specialiose džiovyklose. Išdžiovintą medieną reikia išpjauti, o tada specialiomis frezomis formuoti dailylentes.

Reikalingas ir teisingas dailylenčių pasirinkimas pagal tipą. Jei dailylentės naudojamos vidaus darbams – tinkamesnės vienos. Jei lauko darbams – kitos. Dideli reikalavimai keliami pirčių medienai. Ji turi būti atspari karščiui, drėgmei. Ji turi nesiklaipyti, nesiraityti, nesiplėsti ir nesitraukti. Pirtims rekomenduojama naudoti dailylentes iš spygliuočių medienos. Tai eglės ir pušys. Ši mediena yra atspari aplinkos poveikiui. Be to – sušilus atsiranda malonus sakų kvapas. Dar geriau jei bus galimybė gauti maumedžio medienos. Maumedis, ypač augęs Sibire, yra kietmedis, iš kurio galima pagaminti labai ilgalaikes dailylentes. Nes šie medžiai lėtai augę, yra labai atsparūs aplinkos poveikiui. Iš jų gaminamos ne tik dailylentės, bet ir gontai, čerpės, lentos terasoms. Apskritai lentelės yra kokybiškas, šiuolaikiškas būdas namų tvarkymui. Natūralios medžiagos visada bus geresnės už sintetinius pakaitalus. Bet mediena nuolat brangsta, miškų vis mažėja. Tad, tai bus vis brangesnis namų dekoravimo būdas.